جوجه یک روزه

جوجه یک روزه

برای تهیه جوجه یک روزه؛ تخم های نطفه دار مرغ بعد از گذشت زمانی ۲۱ روزه، در دستگاه جوجه کشی تبدیل به جوجه می شوند. بعد از تهیه تخم نطفه دار با برنامه ریزی و ضدعفونی دستگاه جوجه کشی بر روی شانه های مخصوص ستری بچینید.

پس از آن در دستگاه قرار دهید. تخم های نطفه دار بعد از ۱۰ روز نطفه بینی می شوند. تخم های نطفه دار پرتی را از دستگاه جوجه کشی خارج نمایید. مابقی تخم ها بدون مزاحمت تبدیل به جوجه می شود.

خشک شدن پر پشت گردن از اولین علایمی است که با مشاهده آن باید جوجه یک روزه را از دستگاه جوجه کشی خارج کنید.

جوجه های خارج شده از دستگاه را در اتاقی گرم با دمای ۳۰ تا ۳۵ درجه سانتی گراد نگهداری کنید. برای رساندن دمای کف اتاق به این درجه بهترین راهکار مادر مصنوعی می باشد.

مادر مصنوعی با یک حلب گرد و در زیر آن از المنت ، لامپ مادون قرمز یا لوله های آب گرم تهیه می شوند. این سیستم بهترین مادر مصنوعی برای جوجه های جوان می باشد که تا ۱۰ روز اول زندگی در زیر آن پرورش می یابند.

از هفته اول به بعد، هر هفته ۲ درجه از دمای محیط پرورش را کم کنید. با این کار جوجه های تازه هچ شده به شرایط عادی محیط عادت می کنند.

 نکاتی درباره پرورش جوجه یک روزه

جوجه های جوان تا ۲ روز اول زندگی نیازی به تغذیه ندارند. آن ها از ذخیره کیسه زرده جذب شده خود استفاده می کنند. جوجه ها در آن دو روز اول زندگی خود، محلول آب و شکر همراه با مولتی الکترولیت به نسبت مشخصی مصرف می کنند.

جوجه یک روزه  بدلیل اینکه پیوسته در داخل دستگاه جوجه کشی آب بدن خود را از دست می دهد، به سرعت دهیدراته می شوند. این حالت حتی در دستگاه هچر ، اتاق انبار جوجه ها و یا در حین جابجایی طولانی مدت رخ می دهد.

برای کاهش این خطر برای جوجه ها ، افزایش رطوبت در انبار و یا حین منتقل کردن جوجه های یک روزه توصیه می شود.


دمای مطلوب بدن جوجه یک روزه حدود ۴۰ تا ۵/۴۰ درجه سانتی گراد می باشد. در این دما جوجه احساس راحتی می کند و دنبال بدست آوردن آب و خوراک می رود.

تغییر دمای نرمال بدن بواسطه راه های تشعشع ( دیواره های سالن و کف ) موجب ناراحتی و سستی پرنده می شود. وقتی دمای بدن پرنده به ۴۱ درجه افزایش می یابد ( ۰.۵ درجه بیش از حد نرمال ) پرنده شروع به له له زدن می کند.

این عکس العمل پرنده موجب افزایش اتلاف رطوبت از بدن می شود و در وضعیت حاد ، جوجه ممکن است در مدت ۲۴ ساعت بیش از ۵ گرم و حتی گاهی بیش از ۱۰ گرم رطوبت بدن خود را از دست دهد. در این حالت اگر رطوبت نسبی سالن را زیاد کنیم؛ مانع از دست رفتن رطوبت بدن جوجه شده ایم.

از طرفی دیگر با این کار مانع خنک کردن پرنده توسط خودش شده ایم. در صورتی که جوجه احساس راحتی کند و از طریق بینی نفس بکشد ، تغییرات رطوبت نسبی تاثیر اندکی بر میزان اتلاف رطوبتی پرنده خواهد داشت.

موارد بهداشتی در پرورش جوجه یک روزه

جوجه یک روزه

جوجه یک روزه

تخم نطفه دار مورد استفاده باید از هر گونه آلودگی پاک باشد .

برای حمل جوجه یک روزه تازه تفریخ شده ، از کارتن های نو و یک بار مصرف استفاده شود .
در ورودی کارخانه باید حوضچه حاوی مواد ضد عفونی کننده وجود داشته باشد تا کامیون ها هنگام رفت و آمد از آن ها عبور کنند .
همه افرادی که مسئول بخش هچردستگاه جوجه کشی  هستند، باید قبل از ورود به هچردستگاه جوجه کشی دوش بگیرند. آن ها باید از لباس فرم جداگانه استفاده نمایند .
تمامی قسمت های هچردستگاه جوجه کشی  باید بین هچ ضد عفونی و یا دود دهی شود .
قسمت هچردستگاه جوجه کشی  و محل نگهداری جوجه یک روزه باید شسته و ضد عفونی گردد.

محوطه ستر دستگاه جوجه کشی  نیز باید بدون دود دهی تمیز باشد .
پس از شست و شو سالن مرغداری، تمام وسایل شست و شو را باید تمیز و ضدعفونی کرد.

کارکنان هر قسمت، نباید وارد قسمت دیگر شوند .
همه کارکنان موظف به رعایت کامل نکات بهداشتی هستند .
در جا به جایی جوجه های تازه از تخم در آمده نکات بهداشتی بسیار قابل توجه و مهم هستند زیرا در حفظ و بالا بودن کیفیت جوجه یک روزه نقش دارند.
مدت زمان نگهداری جوجه یک روزه  در هچ دستگاه جوجه کشی یک روز است. پس از آن باید تفکیک و درجه بندی شوند.

سپس بعد از گذشت ۴ ساعت به کارتن منتقل شوند.دمای محیط جوجه یک روزه ۲۴ درجه و رطوبت آن ۷۵ درصد باید باشد.
محیطی که جوجه ها در آن نگهداری می شوند باید تاریک باشد .
تعداد جوجه یک روزه در یک جعبه نباید از ۱۰۰ عدد شود .
قبل از بارگیری، وسیله نقلیه به صورت کامل ضد عفونی گردد.
تمامی سطوح اتاقک حمل جوجه ها باید دوجداره و قابل شست وشو باشد.
کارتن ها باید به درستی در کامیون چیده شوند تا گردش هوا در آن به خوبی صورت پذیرد.
راننده حمل جوجه یک روزه باید تعلیم دیده باشد. همچنین از لباس ، کفش و ماسک تمیز برخوردار باشد .
در هنگام بارگیری و تخلیه جوجه ها موتور کامیون باید حتما خاموش شود زیرا دود اگزوز باعث تنگی نفس و حتی خفگی جوجه یک روزه خواهد شد .
دمای سالن نگهداری جوجه یک روزه  باید متناسب با سن و تعداد آن ها باشد . در صورت نیاز باید از مادر مصنوعی استفاده شود .
سالن های نگهداری طیور باید دارای تهویه هوای مناسب باشند.
استفاده از آب خوری مناسب برای جوجه ها یکی از اصلی ترین موارد می باشد. در سالن های کوچک استفاده از آبخوری دستی دارای صرفه اقتصادی است اما در سالن های بزرگ صنعتی و حتما نیاز به استفاده از آبخوری اتوماتیک مرغ وجود دارد.
استفاده از دان خوری جوجه مناسب جوجه ها نیز بسیار مهم است . دان خوری خوب با توضیع یکنواخت دان مرغی و دان جوجه یک روزه بین جوجه ها باعث رشد یکنواخت آن ها خواهد شد.

در سلامت و هم اندازه بودن جوجه ها نقش بسیار مهمی دارد .

در مورد غذای جوجه های یک روزه دیگر پرندگان

 

 غذای جوجه یک روزه کبک، بلدرچین و قرقاول

خوراک جوجه یک روزه بلدرچین، کبک و قرقاول؛ از روز اول تولد تا حدود ۷ هفته، پروتئین ۲۸ درصد می باشد. حتماً غذای جوجه ها را قبل از استفاده آسیاب کنید تا پرنده بتواند از آن استفاده کند. پس از گذشت ۷ هفته از زمان تولد، تغذیه آن ها را به جیره غذایی با پروتئین ۱۶ درصد الی ۱۸ درصد تغییر دهید.

 

تغذیه جوجه یک روزه بوقلمون

جوجه های یک روزه به دنیا‌ آمده بوقلمون، برخلاف سایر پرندگان خوردن و آشامیدن را بلد نیستند. باید این کار را به آنها آموزش داد. برای یادگیری این عمل باید تعدادی بوقلمون مسن را بین جوجه بوقلمون های یک روزه رها کنید تا به کمک آنها خوردن و آشامیدن را یاد بگیرند.

بهترین تغذیه برای جوجه بوقلمون جو پودر شده و تخم مرغ پخته می باشد.

 

تغذیه جوجه یک روزه غاز

جوجه یک روزه غاز هم مانند سایر طیور تا ۲۴ ساعت نیازی به تغذیه ندارد. در این مدت تنها باید آب کافی در دسترس آنها قرار گیرد. بعد از گذشت ۲۴ ساعت از زمان تولد، پیشنهاد میشود از پروتئین ۲۰ درصد برای تغذیه غاز استفاده شود.

 

تغذیه جوجه یک روزه اردک

تغذیه جوجه اردک از یک روزگی الی ۲۰ روزگی پودر استخوان، گندم، ذرت، سویا لیزین و سبوس می باشد.

نظرات کاربران
دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.